Selgusid “Eesti Laul 2013” finalistid (videod!) (9)

Avaldatud: 23.02.2013 18:50 | Uuendatud: 23.02.2013 22:55

23. veebruaril leidis aset suurima kodumaise lauluvõistluse teine poolfinaal, mis selgitas välja veel viis artisti, kes esinevad 2. märtsil suurel finaalkontserdil Nokia Kontserdimajas.

Žürii ja rahva otsuse tulemusena said teisest poolfinaalist edasi Liisi Koikson ja Söörömöö, Birgit Õigemeel, Rolf Roosalu, Rasmus Rändvee & Facelift Deer ning Põhja-Tallinn.

Eelmisel nädalal kindlustasid endale koha finaalis Elina Born, Grete Paia, Kõrsikud, Teele & Tuuli & Ula ja Winny Puhh.

Finalistid selgitati žürii otsuse ja rahvahääletuse kombinatsioonina. Esmalt andsid stuudios viibivad muusikaasjatundjad hinnangu, mille põhjal tekkis pingerida. Sarnane edetabel koostati ka telefonihääletuse põhjal, millest said osa võtta kõik muusikasõbrad. Kaks tabelit liideti ning mõlemast pooflinaalist pääsesid lõppvõistlusele viis suurima toetuse saanud artisti. 

Teise poolfinaali stuudiožüriisse kuulusid Lenna Kuurmaa, Valner Valme, Mart Niineste, Ithaka Maria, Owe Petersell, Kadri Voorand, Janek Murd, Olav Osolin, Kristo Rajasaare, Els Himma ja Heini Vaikmaa. Saadet juhtis Marko Reikop.

Telefonihääletusest võttis osa 23 000 televaatajat.

Vaata ja kuula II poolfinaali esitusi:

Järjekorranumber / Lugu / Esitaja
1. „Üle vee“ / Liisi Koikson ja Söörömöö /
2. „Et uus saaks alguse“ / Birgit Õigemeel /
3. „Balance Of Water & Stone“ / Tenfold Rabbit /
4. „Uhhuu“ / Liis Lemsalu /
5. „Maybe“ / Marie Vaigla /
6. „Dance“ / Rasmus Rändvee & Facelift Deer /
7. „With U“ / Rolf Roosalu /
8. „Missing Light“ / Flank /
9. „Lune Sournoise“ / Neogeen /
10. „Meil on aega veel“ / Põhja-Tallinn /

- vaheklipp: Getter Jaani uus elu
- Getter "Kes on süüdi"

- II poolfinaal (täispikkuses)


Finaalkontserdi otseülekanne Nokia Kontserdimajast on eetris juba nädala pärast, 2. märtsill kell 21.35.

Kommentaarid


Kommentaarid (9)

 • olend

  23.02.2013 23:10

  Masendav! Tulemus oli nagu oleks sigade ette pärleid loobitud. Ei tunne rahvas õigeid lugusid ära või on maitse nii mandunud. Ehkki II poolfinaali kooseis oli olemuslikult tugevam ja ühtlasem kui I oma osati või suudeti jumal teab kelle poolt ikka edasi hääletada nn kena Eesti looke, aga jõle igav ja väljapaistmatu selline "Üle vee" ning pubekalik Põhja-Tallinna lugu, mis sellisena üldse ei tööta. Välja jäi värske saundiga ja kaasahaarav Flank, mõnusalt kelmikas ja hea vibe'ga "Maybe". Ainult Rolfi üle on hea meel. Loodan, et võidab ka põhivõistluse ära ja pääseb Eurovisioonile.

 • Sama siin

  24.02.2013 02:40

  Olendiga 100% nõus.

 • Päike

  24.02.2013 13:57

  Inimesed lihtsalt pole kuulnud neid pärleid ja hääletavad ikka seda, mida rohkem on kuulnud. Rolfi puhul hakkas rahval lihtsalt kahju temast :)

 • ei ole nõus

  24.02.2013 14:03

  Rolfi laul nyyd kyll hea polnud ja Eurovisiooni konkurentsist l2bi see ei l66

 • elund

  24.02.2013 14:04

  Flank võis ju olla värske ja kaasahaarav, kuigi mingiks pärliks teda isiklikult ei pea, aga esitus oli nõrk. Hääl ei kandnud pikki noote välja ja sumbus mingiks karjuvaks kraaksatuseks, viisipidamisega oli vahepeal selgeid probleeme ja laulja jättis ülepakutud ja naljaka mulje. Mõnusalt kelmikas Maybe oli lohisev ilma sihita lugu, kuigi esitus oli korralik. Sean sügavalt kahtluse alla, et antud palade näol oli tegu mingite 'õigete' lugudega, mille peent kvaliteeti rahvas oleks pidanud juba kaugelt tunnetama. Selline keskmisel tasemel indie-kraam, mida antud stiili fännid kõvasti üle on haipinud. Kahjuks see aasta suurt muud kui keskpärasust siin valikus polegi. Ehk on järgmine aasta tase jälle kõrgem.

 • Ei ole nõus

  24.02.2013 15:51

  Miks mingi Rasmus Rändvee edasi sai .See ei jõua mitte kuhugi! Haigelt igav ja mõtetu laul.Ainult kaks edasi saanutest olid head:Birgit ja Põhja -Tallinn. Ja Liis Lemsalu ei saanud! Mida??????:S

 • eee

  25.02.2013 00:13

  @Ei ole nõus: Selline maitselagedust nagu seda oli Liis Lemsalul ei saa isegi sõnadesse panna. Mingi Ameerikalik kräpp. Ega Rasmuse laul ka nüüd ma ei tea mis geniaalsuse tipp ei ole aga vähemalt on see kuidagi originaalsem.

 • tiger

  25.02.2013 12:17

  Tõesti masendav rahva valik. Olendiga nõus! Seetõttu edasine ei paku enam huvi.

 • X

  26.02.2013 12:20

  Rahval on alati õigus, pigem on masendav see, et žürii sellise imeliku valiku tegi ...